• Вебсајт
  • Избор на игри
  • Корисничка поддршка
  • Бонуси и промоции
  • Уплата и исплата
3.9

Резиме

Одлично казино кое се труди да се издигне на трнот. Располага со одличен вебсајт и шриок спектар на игри. Исто така има и примамлива бонус програма.

Pros

  • Одлични бонуси
  • Модерен вебсајт
  • Широк спектар на игри

Cons

  • Нема Live Chat корисничка поддршка

Приказната за оналјн казиното Casino.com започнува на средината на 2020 година и искрено досега истата приказна се „пишува“ многу успешно.

Во нашите рецензии сметаме дека треба да се најде и ова казино со оглед на тоа што ги поседува сите елементи за квалитетно онлајн казино.

Вебсајт

Кога ќе влезете на сајтот на Casino.com ве пречекува еден модерен интерфејс со доста интересен распоред. На почетната страна во горниот дел централен е менибарот, додека лево се категориите, а десно е логин и регистрација формата. Како што скролате надолу така се запознавате со казиното. Ви се претставуваат слот игрите, џек пот добивките, промоциите итн. Долниот дел како и во секое казино така и во Casino.com е резервиран за корисни информации поврзани со казиното.

Casino.com
Casino.com – Почетна страна

Лиценца

Лиценцата е многу важна работа во секое онлајн казино. Казиното на Casino.com поседува сериозна лиценца од Гибралтар која е заведена под бројот RGL No.053. Со ова вашите лични податоци и податоците од картичката се максимално сигурни.

Избор на игри

Дефинитивно за едно казино да биде квалитетно и добро треба да има широк спектар на игри. Во Casino.com можете да најдете најразлични игри, како слот апарати, рулет, блекџек, покер, видео покер итн. Посебен фокус ова казино има ставено на слот игрите. На располагање имате огромен број на слот игри произведени од реномирани софтверски провајдери.

Софтвер

Во онлајн казиното на Casino.com можете да најдете голем број на казино игри кои се во сосптвеност на следните софтверски провајдери: Playtech, NetEnt, Microgaming, Blueprint, Realistic Game, Pragmatic Play, Quickspin, Play’n Go, Red Tiger Gaming.

Уплата на средства во Casino.com

Исто така е важно уплатата да може да се реализира на повеќе начини. Во онлајн казинот на Casino.com вашите парите може да ги уплатите на многу методи вклучувајќи ги најпознатите кредитни и дебитни картички, е-новчаници како Skrill, Neteller, вредносни бонови како Pay Safe Card, а исто така можете да се коцкате и со биткоини што е навистина ретка работа. Минималниот депозит е 10 евра и најчесто се процесира веднаш и депозитот е без провизија.

Исплата на средства

Како и во сите казина, така и во казиното на Casino.com исплатата е на ист начин како и уплатата. Тоа е пишано правило и важи за сите казина и онлајн обложувалници. Доколку методот на кој сте депозирале на поддржува исплата, најчесто исплатата се процесира на банкарска сметка. Времето на процесирање на исплатата во ова казино е од 1 до 5 работни дена и се извршува без никаква провизија.

Бонус и промоции во Casino.com

Бонусите и промоциите се основната алатка за привлекување на нови корсници, па сите казина се трудат да претстават што подобра промоција со цел да привлечат што повеќе корисници.

Casino.com
Casino.com – Бонус понуда

Добредојде бонус во Casino.com

Бонус пакетот за добредојде во ова казино е навистина импресивен. За почеток ви се нудат 20 бесплатни спинови со самата регистрација без да направите депозит. Доколку направите депозит добивате уште 180 бесплатни спинови и 100% до 400 евра на вашата прва уплата. Комплетните услови и правила можете да ги прочитате на нивниот сајт.

Drops & Wins

Drops & Wins промоцијата во Casino.com може да ве де направи добитник на вртоглави цифри на пари. Оваа промоција е наманета за сите корисници, а доколку сте заинтересирани посетете го нивниот сајт и запознајте се со условите и правилата за користење на оваа промоција.

Happy Hour

Happy Hour промоцијата е достапна секој вторник, среда и секој четврток од 20:00 до 22:00 часот. Во тој временски период вие може да добиете златна картичка и да ги дуплирате вашите добивки до најмногу 5000 евра.

Two for Tuesdays

Two for Tuesdays промоцијата во Casino.com нуди 5 долари бонус и 5 бесплатни спинови. Се што треба да направите е да депозирате најмалку 20 долари/евра во вторник, да ги извртите 3 пати и овој бонус е ваш.

Корисничка поддршка

Корисничката поддршка е исто така важен елемент за секое онлајн казино. Многу е непријатно чувството ако имате одреден проблем на сајтот, а да нема каде да се обратите и да нема кој да ви го реши. Во ова казино имате 24 часовна корисничка поддршка која може да ја добиете преку е-маил [email protected]. За жал во моментов тоа е единствена опција за да добиете корисничка поддршка.

Мобилна верзија

Многу е важно за едно казино да биде ваш избор да има и поддршка за мобилните оперативни системи. Таков случај имаме со ова казино, поточно доколку сакате да играте во онлајн казиното на Casino.com може да го направите преку мобилните апликации кои се наменети за Android и iOS. Функциите на мобилните верзии се апсолутни исти како и на десктоп верзијата.

Casino.com
Casino.com – Мобилна верзија

Заклучок за Casino.com

Без многу двоумење може да кажеме дека очекувањата на Casino.com се исполнети. Како и во секое друго лиценцирано казино, така и во ова, делот за депозит и повлекување има високо ниво на заштита. Исто така, треба да нагласиме дека имаат солидна бонус и промотивна програма, па со оглед на сето ова може да кажеме дека Casino.com е одличен избор за почеток.