FashionTV е популарен ТВ канал кој е на глобално ниво и е доста познат. FashionTV казино е еден од новите производи на оваа компанија, но исто така  се нудат и други интересни производи. FashionTV нуди билтен во кој има понудено голем број натпревари, онлајн казино и голем број слот – машини. Сите овие се достапни и на мобилните уреди и таблети.

Во оваа рецензија ќе се задржиме на разгледување на онлајн казиното кое го нуди FashionTV, како и слот – машините кои се понудени и достапни. Игрите се многу интересни и се работи за квалитетен софтвер изработен од: Microgaming, BetSoft, NetEnt и iSoftBet. Овие креатори на софтвер, се многу добри кога се работи за софтвер за кладење и се докажани.

Доколку најдете нешто што ќе ви биде интересно за „вртење“, тогаш ќе ви се допадне бонусот од 1.100 долари кој се доделува за 4 депозити. Важно е да се напомене дека доколку живеете во САД, Франција, Италија или Велика Британија нема да може да направите сметка на FashionTV казно.

FashionTV каналот на пазарот се од 1997 година

FashionTV е лансиран уште во 1997 година, тој прерасна во еден од најпознатите канали, во сферата на животен стил и забава. Компанијата може да се пофали со својата 24- часовна програма, емитувана е во 193 земји и на повеќе од 470 милиони луѓе ширум светот. Оваа компанија го формира „The FashionTV Gaming Group N.V.“ и ја користи својата популарност за влез во онлајн кладењето.

Компанијата е во светот на кладењето е уште од 2015 година таа е лиценцирана и со седиште на територија на Курасао. Ова е популарно место каде има многу казина и се наоѓа на Карибите. Казиното е регулирано со законите на Куросао, но можат да се најдат голем број жалби до ова казино. Тоа можеби е само затоа што се нови на пазарот, но сепак имајте го во предвид.

Главна причина за која најмногу жалби се поднесени е задоцнета и одложена исплата. Ова казино исто така не нуди многу голема корисничка поддршка, па така играчите и менаџерите не се во контакт.

Корисничка поддршка

И покрај лошата репутација околу поддршката ова казино нуди 24/7 разговор во живо, каде може да побарате помош доколку имате некои нејаснотии. Исто така видео разговорот е достапен само на англиски јазик. Ова не е најдобро затоа што казиното е наменето за играчи од целиот свет. Нивниот сајт е преведен на кинески, руски, шпански, германски, шведски и португалски јазик.

Може да избирате опсег на слотови

FashionTV казиното нуди разновидни слот машини, па може да изберете тоа што ви одговара. Нуди многу слот машини со 5 линии кои се креирани од Microgaming, iSoftBet, Betsoft и Netent. Сепак играчите може да забележат дека достапните игри зависат од државата во која што се наоѓаат. На пример играчите од Канада и Шпанија нема да можат да пристапат до игрите од Net Entertainment.

Сепак може да се најде за секого по нешто, нудат многу различни и популарни 3D видео игри. Единствено што недостасува се ретро слот машините со 3 линии. FashionTV немаат понудено ништо од таквите слот машини на своето портфолио.

Некои познати казино класици

FashionTV нуди и казино во живо, ова е одлично за играчите кои сакаат да го осетат чувството како да играат во класично казино. Исто така ги нуди и класичните игри како што се Блекџек и Рулет.

Лимит и опции во уплаќањето

Уплата на ова казино е ограничена, па така вие треба да изберете на кој начин ќе ја направите. FashionTV казиното нуди уплата преку е-банки, кредитни и дебитни картички. Играчите може да користат различни валути како што се долари, евра  или фунти. На сликата се претставени сите банкарски опции кои може да ги користите за уплата и исплата.

FashionTV казино

Изборот на кој начин ќе вршат уплата и исплата е еден од горните методи. Како што кажавме за ова казино постојат многу жалби за задоцнета и одложена исплата. Играчите кои немаат VIP статус се ограничени на 10.000 долари месечно, толкав е износот кој може да го подигнат. И исто така за секоја исплата казиното наплаќа провизија.

Колкав депозит може да се направи на FashionTV казиното?

И покрај лошата репутација казиното нуди одлични можности за новите играчи. Со направени 4 депозити, може да остварите бонус добивка од 1.100 долари. Казиното првиот бонус кој го нуди е оној за добредојде, кој е во висина од 100%, на сумата која ја уплаќате. Како се распределени бонусите може да видите на сликата долу. Вкупна висина на сите 4 бонуси е 1.100 долари што и не е така лошо за почеток.

FashionTV

Важно е да се напомене дека имате 7 дена после првиот депозит да го побарате бонусот. По изминување на 7 денови, нема да бидете во можност да си го земете бонусот.

И мора да остварите преку 60 вртења, што е многу висока бројка кога се работи за ваков тип на играње.

Мобилна верзија и мобилен бонус

Доколку горниот бонус не ви изгледа привлечно, тогаш може да го барате овај мобилен бонус кој е малку попријатен од претходниот. Овај бонус е 100% до 300 долари, и треба да се изигра 35 пати во рок од 15 денови. Што е многу поприфатливо од претходниот бонус. Мобилната верзија на FashionTV казиното е достапна за Apple iOS и Андроид уредите. и нуди многу познати игри кои се достапни за играчите.

Заклучок

FashionTV казино е новоформиран веб – сајт за обложување кој нуди разновиден спектар на слот машини и не е со многу добра репутација на старт. Нуди софтвер од познати имиња, и бонуси со одлична висина, но малку нејасни и со високи барања. Спектарот на игри е разновиден но сепак ограничен и заради големиот број жалби ова казино не е со добра репутација.