• Игри
 • Бонус и промоции
 • Уплата и исплата
 • Мобилна верзија
 • Корисничка поддршка
4.5

Резиме

Coinbet24 казино е едно модерно казино, кое има поддршка на македонски јазик и прима уплата во македонски денари. Квалитетот на графиката и звукот во комбинација со огромните бонус промоции е причина повеќе за да го одберете Coinbet24.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Coinbet24 казино и спортска обложувалница која нуди голем број на казино игри, обложување во живо и спортско обложување. Тимот во Coinbet24 работи во индустријата на онлајн казино и обложување од 2005 година и оваа страна функционира од 2015 година. Coinbet24 е управувана од The Coin Group N.V., која поседува лиценца во Малта каде што се лиценцираат најголемите и најпознатите онлајн казина. Фокусот на казиното на Coinbet24 моментално е насочен кон Балканот, а посебно кон Македонија.

Избор на игри на Coinbet24 казино

Во ова казино, играќите ќе најдат повеќе од 100 слотови произведени од популарната Betsoft, како и игри во живо, вклучувајќи ги најпознатите, блек џек, рулет, бакарат, кено и други лотарии. Уште една важна работа која ни остави впечаток е тоа што може да играте слот турнири.  Тоа е навистина шанса која во овозможува да стигнете до голема добивка.

Слот игри

Coinbet24 казино нуди 155 слот игри, како:

 • Birds,
 • Greedy Goblins,
 • Mega Gems,
 • Tipsy Tourist,
 • Lost,
 • Under the Bed,
 • Brave Viking,
 • Gladiator,
 • Under the Bed,
 • Shaman,
 • Wolf Moon,
 • Book of Aztec.

Исто така, нови слот игри кои можете да ги најдете на Coinbet24 се Slothfather 2, FaFaTwins, Voodoo, 2012 Gladiators и Sin City Nights.

coinbet24 казино The Slotfather II

Игри на маса

Игрите на маса ги има секое онлајн казино, но во овој случај казиното на Coinbet24 нуди огромен спектар на игири од овој вид.  На тој начин вие имате можност да испробате повеќе игри и да ја изберете таа што најмногу ви се допаѓа. Во менито каде се наоѓаат иргите на маса имате опции да играте разни видови на блек џек, рулет, како и Pontoon, Baccarat, Caribbean stud, Craps, Three Card Rummy, како и нови игри Pirate 21, Top Card Trumps, 21 Burn Blackjack и други.

Видео покер

Исто така, постојат многу опции за видео покер, поточно 30 видови на видео покер. Тие вклучуваат All American, Deuces Wild, Jacks or Better, Joker Poker и Multi-Hand Bonus Poker. Други покер игри се нудат во посебен дел, како што се Pai Gow, Ride Em Poker, Oasis Poker и Triple Edge Poker.

Coinbet24

Казино во живо

Од лично искуство можам да кажам дека делот во едно оналјн казино наречен „казино во живо“ влијае многу при изборот.  Делот за казино во живо нуди уште повеќе забава за казино играчите, со различни видови на блек џек, бакарат и рулет, како Baccarat Dragon Bonus, Baccarat Knockout, Turkish, Russian, English и Spanish Roulette Blackjack. Исто така овие игри ви се достапни на повеќе јазици.

Coinbet24 казино бонуси и промоции

Со оглед на фактот дека ова онлајн казино е прилично ново на нашиот пазар, тие нудат одлични бонуси со цел да ве придобијат вас како играч. За новите корисници на казиното на Coinbet24 нуди 100% бонус на прва уплата, до 6000 денари. Условите за добивање на бонусот ќе ги најдете во вашиот профил.

Во секој случај ова е понуда која не смеете да ја пропуштите, бидејќи вие секако ќе ги дадете вашите планирани 1000 денари, но во овој случај ќе имате можност да играте со 2000 денари. Со еден збор, вашите пари во казиното на Coinbet24 вредат повеќе

Coinbet24

Уплата на средства

Coinbet24 нудат можност за уплата со најпознатите методи кои може да ги најдете во сите онлајн казина. Освен тоа, уплатата може да ја направите во денари. 

 • Кредитни картички (VISA, MasterCard и Maestro) – мин.уплата 250 денари
 • Perfect Money – мин.уплата 0.1 евра
 • Ecopayz – мин.уплата 20 евра

Исплата на средства

Една од најважните работи за играчите е исплатата на средствата. Тоа мора да биде на прво место, бидејќи секој играч се вклучува на казиното само со една и единствена цел, а тоа е заработка. Што ако исплатата се врши по 30 дена или пак е лимитирана не некоја минимална сума. Тоа е голем недостаток. Во казиното на Coinbet24 исплатите се извршуваат во рок од 2-3 минути, освен за поголеми трансакции за кои се потребни до 12 часа. Исто така исплатите се без провизија, а тоа што процесирањето на исплатата е брзо ќе ве направи да бидете и вие уште еден задоволен корисник од ова онлајн казино.

Мобилна верзија на Coinbet24 казино

Казиното на Coinbet24 се уште немаат дизајнирано мобилна апликација која корисниците ќе можат да ја преземат и да ја иснталираат во својот мобилен телефон. Но тоа воопшто не претставува хендикеп за корисниците, бидејќи казиното нуди поддршка за сите оперативни системи, па така вие ќе можете да пристапите од вашиот мобилен телефон или таблет без разлика на која платформа работи.  Исто така друга позитивна страна е што мобилната верзија изобилува со скоро истите можности како и десктоп верзијата, па така нема да се соочите со недостаток на вашата омилена игра. 

coinbet24 казино

Корисничка поддршка

Доколку се соочувате со одреден проблем на сајтот на располагање ви стои љубезната корисничка поддршка на ова онлајн казино.  Можете да го контактирате тимот за поддршка на Coinbet24 преку Live Chat, e-mail, онлајн контакт форма или Facebook и тоа на македонски јазик. Центарот за поддршка е достапен од 07:00 до 22:00 GMT секој ден од неделата, што значи за играчи кои сакаат да играат или да се обложуваат во текот на ноќта, тие ќе мора да чекаат за поддршка до 07:00. Исто така постои и дел за најчесто поставувани прашања кои покриваат многу важни прашања во врска со банкарството и играњето на игри.

Емаил:[email protected]
Facebook:https://www.facebook.com/coinbet24com/

Македонска поддршка

Македонската поддршка е нешто што сметаме дека во никој случај не треба да биде изоставено. Казиното на Coinbet24 е едно од ретките онлајн познати казина кои нудат македонска поддршка. Тоа практично значи дека веб сајтот е комплетно на македонски, а на тој начин вие многу лесно ќе пристапите кон посакуваната категорија и ќе добиете едно поинакво чувство на задоволство.

Заклучок за Coinbet24 казино

Казиното на Coinbet24 има огромен број казино игри и опции за спортско обложување за корисниците. Веб-страницата е атрактивна и лесна за навигација со софистицирана позадина. Квалитетната графика и звук придонесуваат за задоволство кај корисниците. А исто така новите корисници добиваат одличен бонус кој можат да го искористат во казиното.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Coinbet24 oбложувалница на Kladenje.mk