Бонусите се главниот маркетинг инструмент за привлекување на нови клиенти. Тоа што мора да го напоменеме е дека бонусите навистина работат и тоа во корист на играчот. Подолу во оваа статија ќе ви напишеме неколку детали околу таа проблематика.

Како работат бонусите?

Бонусот претставува еден вид на награда, која што ќе ја добиете за отварањето на сметката или за уплатата на вистински пари. Најчесто бонусот се добива со исполнување на на определни услови кои ги поставува казиното. Со оглед на тоа што конкуренцијата е огромна за онлајн коцкање, бонусот се доделува со цел да ве привлечи вас како играч да станете дел од нивното казино.

казино бонуси

Видови бонуси

Депозит бонуси – Овој вид на бонус е најзастапен во онлајн казината. Најчесто може да добиете 50%,100%,200% и во екстра случаеви и до 500%. Понудата се најдува во форма на 150% бонус до 150 евра.

Без депозит бонус – Без депозитниот бонус се кредитира на вашата сметка веднаш штом ќе биде отворена. За овој вид на бонус како што и самото име кажува не треба да депозирате ниту цент. Овој бонус се дава со цел да ги испробате игрите кои ги нуди казино, без притоа да го ризикувате вашиот џеб

Бесплатни вртења – Бесплатните вртења се доделуваат на корисникот со цел да се испробаат слот машините во едно казино. Тие може да бидат 5,10,50, па дури и 100. Секое бесплатно вретење се има своја вредност, па така може само да добиете, а не и да изгубите.

Кешбек – Кешбекот може да го сретнете во голем дел од онлајн казината. Всушност ова значи дека доколку депозирате 50 евра и истите ги изгубите, казиното на драга воља ќе ви ги врати дел, а во некои случаеви и во целост изгубените пари.

Лојална програма – Онлајн казината за разлика од локалните казина ја ценат вашата лојалност. Доколку одреден период играте кај нив, тие знаат тоа да го наградат. Можеби наградите не се големи, но сепак добро би ви дошле, 10,20 или 50 евра подарок од казиното.

Основни бонус правила

Значи да се разграничиме. Казино бонусот е за вас и во ваша корист, но секако вие неможете веднаш да го добиете и да го повлечите. Која би била добивката на казината? Најчесто кога ќе го добиете бонусот треба да го изиграте најмалку 15 пати на слот машините или 10 пати на покер апаратите. Пред да го добиете бонусот тоа ви е напишано и задолжително прочитајте го. Освен тоа, бонусот е достапен е еднаш од една иста IP адреса. На тој начин вие не можете да го злоупотребите.

казино бонуси

Бонус код

Во некои казина може да се сретнете со бонус код. Тој код најчесто треба да го внесете пред да депозирате пари. Еве пример при регистрација во казинотo на 10Bet, доколку го внесете промо кодот 100GOLIVE ­вие ќе си добиете 100% бонус до 100 евра кои може да го искористите за игрите во живо на ова казино.

Услови и правила за користење на бонусот

Пред да земете било каков бонус, ние ви препорачуваме добро да ги прочитате правила и условите за користење на тој бонус. Доколку нешто ни е ви е јасно, препораката наша е да ја контактирате службата за корисничка поддршка, а тие со задоволство ќе ви помогнат и ќе ви разјаснат.

Наша препорака

Нашата препорака е користење на 10Bet казиното. Ние го препорачуваме ова казино, бидејќи располага со доста огромни бонуси и константно создавање на нови промоции. Исто така, казиното располага со најновите и најзабавните казино игри кои гарантираат возбуда. Доколку не ви е нешто јасно, на располагање ви стои 24 часовната корисничка поддршка која секогаш љубезно ќе ви го отстрани вашиот проблем, а вие целосно ќе може да уживате во играте. Регистрирајте се на 10Bet казиното на копчето подолу.

казино бонуси